Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni może być wyborną szansą, żeby poświęcić czas waszemu pupilowi. Podróż wraz z ukochanym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, żeby zrelaksować się, w tym samym czasie dając zwierzakowi chwilę. Kiedy jest ciepłotrzeba uważać na kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy, potrzebujące dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie łapią kleszcze. Jak można ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się długotrwałą efektywnością oraz niską ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnych gabarytów, dzięki czemu bez problemu znajdziemy średnicę odpowiednią dla wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe oraz lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi zwierzaka, należy więc upewnić się przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Te obroże mają działanie zarówno na kleszcze ,jak i przeciwpchelne, przez co dają wszechstronną obronę psiaka. Obroża dla psa chroni skutecznie aż 8 miesięcy, a do tego działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z chęcią przebywające w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują zwiększonej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega ugryzienia psa przez kleszcza, dlatego pozwala ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają wodę potrzebna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w postaci kropli mających preparat na kleszcze albo specjalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby uchronić psa podczas letniej wycieczki warto zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

szelki dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Szelki-dla-psa-32926.html